Yleinen

EPT:n hallituksessa puhuttua

EPT:n uusi hallitus piti 1. kokouksensa 13.1. Kokouksessa valittiin yhdistyksen varapuheenjohtajaksi Niko Rantanen ja EPT:n ryhmille ja tapahtumille valittiin hallituksen yhteyshenkilöt. Kokouksessa päätettiin myös yhdistyksen nimenkirjoittajat, tilinkäyttöoikeuksienkäyttäjät, kilometrikorvaukset ja hallituksen pelisäännöt. Kokouksessa käytiin läpi EPT:n ryhmien ja tapahtumien kuulumiset sekä hyväksyttiin Espoon Punasen 2017 loppuraportti. Hallituksen kokouksen tarkemmat kuulumiset voi lukea Hallituksessa puhuttua -palstalta.
Hallituksen jäsenet ja heidän vastuualueensa esitellään puolestaan lähipäivinä Espoon Partiotuki -facebook-sivulla joten ota sivu seurantaasi!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Espoon Partiotuen hallitus järjestäytyi hallitussemassa 13.1.2018.